Chociaż wielu zapewne ciężko jest w to uwierzyć jest metoda odżywiania się, która pozwala na przyjmowanie słodkich produktów bez uszczerbku na zdrowiu. Sposobem na taką dietę jest zdrowa żywność. Wrocław proponuje mieszkańcom wiele sklepów, w których kupić można produkty o profilu tzw. eko. Dzięki temu wrocławianie mają do niej szerszy dostęp, a co za tym idzie niższe ceny.Na szczęście wszystkie produkty nadające się do transportu jak ksylitol nabyć można przez Internet.

Z takowej formy nawiązywania transakcji bardzo często korzystają ci, którzy mieszkając na obrzeżach większych miejscowości i na wsiach nie mają bezpośredniego doń dostępu. Ostatnio jest dość głośno o wpływie, jaki na życie ma zdrowa żywność. Wrocław i inne miasta często przyłącza się do kampanii społecznych na rzecz poprawy standardu życia poprzez zmianę jego trybu. Coraz szerzej dostępne są między innymi pochodzące z Chin owoce goji.

Niedrogie, dobre i coraz chętnie nie tyle kupowane co sprzedawane, produkty z zakresu zdrowej żywności wpływają pozytywnie na wiele osób. Słodki ksylitol pokazuje, że zdrowo niekoniecznie musi oznaczać niesmacznie, podobnie jak niezdrowo- smacznie. Większość produktów, w tym również owoce goji są bardzo aromatyczne i posiadają zachęcające walory smakowe.