Yerba Mate szczególnie w ostatnich latach zyskała na swej popularności. Przede wszystkim została doceniona ze względu na swoje właściwości zdrowotne, które pozytywnie wpływają na organizm, a także te, które pobudzają go do działania. Yerba występuje w wielu odmianach i smakach. Jedną z najbardziej popularnych jest Pajarito Elaborada.

Czym jest Yerba Mate?

Yerba Mate to nic innego jak wysuszone (także świeże), zmielone liście oraz patyczki ostrokrzewu paragwajskiego. Charakteryzuje się specyficznym smakiem, mocnym, wyraźnym, lekko „tytoniowym” posmakiem, który zyskał wielu zwolenników. Ze względu na swoją mocno fusowatą konsystencję pije się ją za pomocą specjalnej słomki zwanej bombilla. Yerbę można wielokrotnie zalewać wodą i pić ją na gorąco albo zimno. Yerba Mate posiada w sobie substancję o właściwościach przeciwutleniających (antyoksydanty), które uważa się za ważny elementem w profilaktyce przeciwnowotworowej. Badania wykazują także, że ma ona pozytywny wpływ na pracę nerek i wątroby. W Polsce zyskała szczególną popularność ze względu na swoje silne właściwości pobudzające. Yerba rozbudza lepiej niż popularna kawa. tykwa z yerba mate pajarito elaborada

Pajarito Elaborada najlepsza odmiana

Odmianę Pajarito Elaborada uważa się za jedną z najlepszych. Z tego też powodu jest często wybierana, a także wielu rozpoczyna od niej swoją przygodę ze smakiem yerba mate. Jest to oryginalna yerba pochodząca z Paragwaju, w którym wyklarował się jej niepowtarzalny aromat. Jest to odmiana dla osób, które chcą w pełni poczuć, czym jest yerba mate. Pajarito Elaborada charakteryzuje mocny, wyrazisty smak, który dodatkowo – po wypiciu – dodaje odżywczej mocy. Tworzona jest z najlepszej jakości odmian ostrokrzewu paragwajskiego, a następnie w procesie jej obróbki i suszenia uzyskuje się ten wyjątkowy, znany na cały świat smak. Intensywny, lekko cierpki i gorzki, ale jednak przyciągający. Pajarito Elaborada dostarczy energii na długo. Nie bez powodu ta odmiana yerba mate nazwana została pajarito, czyli po hiszpańsku „ptaszek”. Gatunek ten z pewnością doda skrzydeł i lekkości.