Nie trzeba być naukowcem, laborantem, ani specjalistą, żeby wiedzieć, że słodycze i czekolada to jest to, co po co prawie wszyscy sięgają, gdy mają gorszy nastrój. Łasuchy nie potrafią odmówić sobie nawet jednego dnia bez solidnej dawki słodkiej radości. Czy to coś złego? Zewsząd słyszy się apele na temat szkodliwości, jakie niosą za sobą słodycze z ameryki np. cukierki, żelki i inne słodkości. Faktycznie, pewien umiar zachować należy, ale nie warto odmawiać sobie wszystkiego.

Moda na zdrowe żywienie

W ostatnim czasie w Polsce zapanował prawdziwy "BUM" na zdrowe żywienie. Coraz więcej osób sięga po wszystko, na opakowaniu czego nazwę poprzedza przedrostek Eko, tudzież BIO. W takim systemie odżywiania nie ma miejsca na pyszne, słodycze z ameryki, które rozpieszczają podniebienia. Czy to jednak naprawdę jest tak dobre jak się wydaje? Otóż, jak mówi stare, polskie przysłowie "na dwoje babka wróżyła". Eksperci twierdzą, że faktycznie zdrowy tryb życia jest pożądany. Z drugiej jednak strony nie chodzi tu jedynie o dietę. Również aktywność fizyczna jest ważna, a na im większy wysiłek narażany jest organizm, tym większa szansa, że uwielbiane przez wszystkich, miękkie fasolki z żelowym nadzieniem, które znane są pod nazwą jelly beans, nie wyrządzą żadnych szkód w organizmie - co tyczy się oczywiście przede wszystkim gromadzących się kilogramów. słodycze z ameryki  

Na jakie słodycze panuje dziś największa moda?

Trudno powiedzieć. Można byłoby się tu doszukiwać pewnych nurtów. Ostatnio wszyscy chętnie sięgają po słodycze z ameryki - które de facto faktycznie różnią się od polskich. Powstają nawet sklepiki, które specjalizują się w sprzedaży importowanych zza oceanu słodkości. Póki co zlokalizowane są jedynie w większych miastach, ale bajkowy klimat w nich panujący można podziwiać również z zacisza własnego domu. Sklepy ze słodyczami prowadzą sprzedaż internetową i każdy może nabyć w nich swoje ulubione przysmaki na smutny wieczór. Widać, nie zawsze trzeba odmawiać sobie przyjemności. Ponad wszystko jednak trzeba zadbać o umiar.