Przygotowanie ślubu to trudna sprawa. Praktycznie nikt nie jest w stanie zorganizować wszystkiego co potrzebne na tak ważny dzień, zaplanować wszystkich wydarzeń z tym związanych i na koniec zadbać o wszystkich gości. To zadanie wielowątkowe, dlatego też dobrze jest podzielić sobie je na etapy. Przy organizowaniu wesela oczywiście w grę wchodzi mnóstwo czynników i mnóstwo spraw, które musimy mieć na uwadze. Pamiętajmy o nich.

Po wynajęciu sali weselnej zabawa w załatwianie w zasadzie dopiero na dobre się rozpocznie. Oczywiście musimy wydrukować zaproszenia, a także przygotować menu i zastanowić się jaki zespół będzie nam przygrywać na weselu. Elementem bez którego żadne wesele obejść się nie może jest oczywiście tort. W tym przypadku w grę wchodzą również figurki na tort. Pary młode najczęściej decydują się na takie figurki na tort, które są ich podobiznami. Cukiernicy przygotowują takie figurki na dwa sposoby. Pierwszym jest klasyczna, na przykład plastikowa figurka, która jednocześnie będzie dla nas stanowić pamiątkę. Drugim rozwiązaniem jest wykonanie takiej figurki z czekolady. Czekoladowe figurki na tort, to również rewelacja, bo każdy może zjeść po kawałku w ramach zabawy. Popularniejsze są jednak te pierwsze, które zachowają trwałość i będą dodatkową pamiątką tego dnia. Takie pamiątki są oczywiście niezwykle miłe, ale należy pamiętać również, że świetnie dekorują cały tort i nadają mu pewien niepowtarzalny charakter. Wiele par właśnie do kwestii tortu weselnego przykłada szczególną uwagę. To chyba jedna z silniejszych tradycji związanych z modą weselną i nie ma się czemu dziwić, że w zasadzie nie ma chyba wesel, na których tortu może zabraknąć.

Tort weselny, to element bez którego nie może odbyć się praktyczne żadne wesele. Do jego ozdobienia najczęściej używa się figurki na tort z wizerunkiem pary młodej. To ciekawy zwyczaj, a taki tort automatycznie jest jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy. Figurki również mogą przedstawiać inne motywy miłosne, oraz symbolikę związaną z konkretną parą młodą.