Szczenięta potrzebują, podobnie jak i ludzkie dzieci, odpowiedniego traktowania, aby móc dorastać w zdrowiu i dobrej kondycji. Niezwykle istotne jest dostosowanie do potrzeb szczeniąt właściwej diety, która pozwoli im pobierać niezbędne składniki odżywcze odpowiadające za prawidłowy wzrost oraz wykształcenie wszystkich istotnych funkcji organizmu. Na początku swojego życia szczenięta żywione są przez matkę i jej pokarm jest dla nich zupełnie wystarczający. Z czasem jednak trzeba podawać karmy dobrze zbilansowane w formie pokarmu suchego, takie jak karmy dla szczeniąt Purina. Zastąpią one powoli klasyczne żywienie matki i pozwolą szczeniakom nadal rosnąć w dobrym zdrowiu.

Zbilansowane pożywienie

Podstawową sprawą jest podawanie szczeniakom karmy dla szczeniąt Purina o składzie przeznaczonym dla psów w tym konkretnym wieku. Dlaczego jest to tak istotne? Karma dla zwierząt dorosłych ma inny cel niż ta dedykowana młodym osobnikom – musi przede wszystkim utrzymywać zwierzę w zdrowiu i dobrej kondycji. Tymczasem karmy dla szczeniąt Purina stworzone są w taki sposób, aby wspomagać rozwój szczeniąt poprzez podawanie dobrze zbilansowanego pożywienia. Oznacza to, że żywienie jest po prostu przygotowane tak, aby zwierzę mogło zdrowo rosnąć – ma więcej białka, mniej niepotrzebnych węglowodanów, zwiększoną ilość wapnia czy fosforu w odpowiednich proporcjach.

Dobrze dobierz karmę!

Nie jest sztuką wybranie tylko karmy dobrej jakości – trzeba ją również odpowiednio dopasować do naszego zwierzaka. Co to oznacza? Przede wszystkim konieczność dobrania karmy do wieku szczeniaka – karmy dla szczeniąt Purina będą nieznacznie różnić się od karm dla juniorów, zarówno składem, jak również i formą czy wielkością. Drugą ważną sprawą jest zainwestowanie w taką karmę, która będzie wspierała rozwój szczenięcia konkretnej rasy czy wielkości. Inne potrzeby bowiem będzie miał szczeniak rasy dużej, a inne ten rasy miniaturowej – wynika to z potrzeb ich organizmów, ale również tempa wzrostu czy obciążenia stawów. Dlatego karmy dla szczeniąt Purina zawsze muszą być dostosowane do potrzeb konkretnego szczeniaka, aby zapewniać mu zdrowy start w dorosłość. Więcej o karmach Purina dowiesz się stąd: zooart.com.pl/firm-pol-1334438528-Purina.html.