Kto nie lubi pysznego, czekoladowego tortu? No właśnie, wszyscy lubimy! A co zrobić, żeby nasz tort był nie tylko smaczny, ale też piękny i wyjątkowy? Odpowiedź jest tylko jedna - figurki na tort rozwiążą nasz problem!

Najpopularniejsze figurki na tort to te ślubne, które są fantastyczną dekoracją dla całego wesela. Jakie mogą być ślubne figurki na tort? Zarówno zabawne, jak i eleganckie. Zazwyczaj figurki na tort są wykonane z jadalnych mas, dzięki czemu nic z tortu się nie marnuje.

Równie dużą popularnością cieszą się komunijne figurki na tort oraz te, na chrzest. Figurki na tort z okazji chrztu, przedstawiają zazwyczaj dziecko ubrane w niebieski lub różowy śpioch. Jeżeli chodzi o tort komunijne, figurki na tort przedstawiają zazwyczaj dziecko idące do Pierwszej Komunii Świętej.

Skąd wzięła się moda na figurki na tort? Ciężko powiedzieć. Jedno jest pewne - już praktycznie nikt nie wyobraża sobie weselnego, czy komunijnego wypieku bez odpowiedniej figurki na tort. Jest to wyjątkowo sympatyczny zwyczaj.

Czy figurki na tort można zjeść? Zależy. Są takie figurki na tort, które wykonano z czekolady plastycznej czy marcepanu. Jak łatwo się domyślić, te można zjeść. Jednak można również trafić na figurki na tort wykonane z niejadalnej masy. Z takimi lepiej nie ryzykować.

Chcesz mieć weselny tort bez figurki na tort - żaden problem, nie jest ona wymagana. Jednak praktycznie każdy decyduje się na tego typu ozdobę, ponieważ nie kosztuje wiele, a dzięki temu tort jest bardziej spersonalizowany.