Na pewno większość dorosłych osób pamięta z dzieciństwa lody w kubeczku oraz drewniane patyczki, którymi można było je zjeść jeszcze pod sklepem, z paczką najlepszych znajomych. Takie patyczki – zwane również naturalnymi, bo drewniane i wykonane bez szkodliwych substancji – świetnie sprawdzą się jednak w każdym domu, w którym jest dziecko. Wiele przedmiotów ma wielorakie zastosowanie, często ograniczone po prostu naszą wyobraźnią. Czasami istotne jest, aby móc pobudzić tę wyobraźnię dzięki odpowiednim czynnościom. Również naturalne patyczki do lodów są czymś, co można stosować na wiele sposób, poza oczywiście tym najbardziej wskazanym.

patyczki do lodówŚwietne do domowych lodów

Naturalne patyczki do lodów tworzone są z niebarwionego drewna bez użycia żadnych szkodliwych lakierów czy klejów. To sprawia, że są po prostu zdrowe, jeśli mamy ochotę przygotować z ich użyciem lody. Mogą służyć zarówno do przygotowania lodów na patyku, jeśli akurat mamy taką ochotę, jak również do jedzenia lodów z miseczki w przypadku imprezy szykowanej dla większej ilości dzieci. Warto wiedzieć, że w takim przypadku są oczywiście jednorazowego zastosowania, bo będą gromadzić na swojej powierzchni bakterie. Naturalne patyczki do lodów są jednak o wiele zdrowsze aniżeli ich plastikowe odpowiedniki, zwłaszcza te bez jakichkolwiek certyfikatów.    

Magia tworzenia

Z drugiej strony, jeśli akurat nie mamy ochoty na lody, to naturalne patyczki do lodów mogą być zastosowane w bardziej kreatywny sposób. Są przede wszystkim świetnymi pomocami naukowymi, które pomogą dziecku np. przy nauce liczenia, w zastępstwie klasycznych patyczków matematycznych czy niebezpiecznych zapałek. Co więcej, mogą służyć na zajęciach plastycznych do tworzenia rozmaitych kukiełek oraz budowli i konstrukcji z użyciem kleju czy taśmy klejącej. Potem możemy stworzyć z dzieckiem niewielki teatrzyk z właśnie takich samodzielnie wykonanych kukiełek. Będą również świetne do stworzenia ramki na zdjęcia, którą dziecko podaruje np. na jakieś święto rodzicom albo dziadkom czy koleżance i koledze na urodziny. Tekst został stworzony przy współpracy z marką Kucmar http://kucmar.pl/pol_m_Akcesoria-imprezowe_Patyczki-do-lodow-479.html, która oferuje szeroki zakres patyczków. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu i tworzenia swoich unikalnych przedmiotów.