Każda z kobiet pragnie utrzymać piękną skórę jak najdłużej tylko jest to możliwe. Najlepszą bronią jaką można wytoczyć nieuchronnemu przemijaniu to profilaktyka. Oczywiście nie daje to stuprocentowej gwarancji, że spowoduje to całkowite zatrzymanie starzenia się skóry, ale za to na pewno w dużym stopniu je spowolni. Czy operacje plastyczne i zabiegi medycyny estetycznej to jedyne wyjście z tej sytuacji? Oczywiście, że nie! Warto zainteresować się naturalnymi olejkami, a w szczególności z tymi, gdzie zastosowana została opuncja figowa. opuncja figowa

Olej z opuncji figowej

Naturalny botoks - tak inaczej mówi się o oleju z opuncji figowej, ma on wyjątkowo skuteczny wpływ na zmarszczki. Ale to nie jedyny dobroczynny wpływ tego oleju. Ważny jest sposób uzyskiwania oleju – który jest tłoczony na zimno oraz nie jest poddawany procesowi rafinowania dzięki czemu jest zupełnie czysty. Zaleca się jego stosowanie do skóry odwodnionej oraz wymagającej regeneracji, sprawdzi się równie dobrze do cery dojrzałej. Natomiast dla osób młodych będzie doskonałym kosmetykiem zapobiegającym pojawieniu się zmarszczek.

Opuncja figowa – właściwości i zastosowanie

Olej z tej rośliny ma bardzo dużo właściwości. Jednak najważniejsze z nich, co interesuje wszystkie kobiety, ale nie tylko, to fakt, że opóźnia procesy starzenia się skóry oraz skutecznie działa w walce ze zmarszczkami i spłyca blizny.

Dodatkowo dzięki opuncji figowej:

  • Skóra staje się bardziej elastyczna i dobrze nawilżona.
  • Wzmacnia barierę ochronną skóry oraz działa przeciwzapalnie.
  • Chroni przed działaniem wolnych rodników.
  • Doprowadza do prawidłowej pracy gruczołów łojowych.

Oprócz wymienionych powyżej właściwości to opuncja figowa jest naturalnym antyoksydantem. Ważną kwestią w trakcie używania oleju z opuncji figowej jest szybkie wchłanianie się go do skóry, pozwala to na używanie go rano pod makijaż jak i wieczorem przed spaniem. Olej ten jest bardzo wydajny, jedno opakowanie starcza nawet na trzy miesiące codziennego stosowania. Choć opinie o zakupach przez Internet kosmetyków są różne, to dobrym miejscem do kupna tego oleju jest apteka internetowa gdyż ceny produktów naturalnych są o wiele lepsze i jest to miejsce o wiele bezpieczniejsze niż aukcje internetowe. Codzienna pielęgnacja olejem z pestek opuncji spowolni działanie czasu ale trzeba zacząć też dbanie o swoją cerę od najmłodszych lat. Warto też pamiętać, że promienie słoneczne nie są sprzymierzeńcem młodej skóry dlatego warto aby w nawyk weszło używanie kremów z filtrami przez cały rok, każdemu kto pragnie się cieszyć piękną skór przez wiele lat.