Wiele kobiet, a także coraz więcej mężczyzn przywiązuje wagę do zdrowego stylu życia. Najczęściej wszystko zaczyna się od przejścia na dietę i rozpoczęcia aktywności fizycznej w celu zgubienia zbędnych kilogramów. Często odchudzanie jest dlugotrawylm procesem i wiele osób na początku się zniechęca. Większość oczekuje natychmiastowych efektów. Chcemy, aby kilogramy leciały w dół bez drastycznej zmiany diety i bez zbyt intensywnego wysiłku fizycznego. Jeśli nie zauważamy natychmiastowych efektów, to przerywamy walkę o lepsze ciało, zdrowie i samopoczucie. Są sposoby, którymi można nieco podkręcić swój metabolizm i przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Wystarczy tylko zastosować odpowiednie kombinacje ćwiczeń. Oto propozycje ćwiczeń przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej:

Tabaty

TreningJest to interwałowy trening metaboliczny, bardzo popularny w ostatnich czasach. Tabata trwa cztery minuty i nie należy jej wykonywać częściej niż trzy razy w tygodniu. Tabata polega na wykonywaniu bardzo intensywnych ćwiczeń, na przykład przysiadów z wyskokiem przez 20 sekund, a następnie jest 10 sekund odpoczynku. Następnie wykonuje się kolejne ćwiczenie, na przykład intensywne brzuszki przez 20 sekund i ponownie 10-sekundowa przerwa. W ciągu 4 minut można wykonać w sumie 8 ćwiczeń albo 4 w dwóch powtórzeniach. Taki rodzaj ćwiczeń podkręca metabolizm, zwiększa wytrzymałość i wydolność organizmu, a spalanie tkanki tłuszczowej jest tutaj skutkiem ubocznym.

Ruch na świeżym powietrzu

Każda forma ruchu na świeżym powietrzu bardzo dobrze wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. Okres od wiosny do jesieni to idealny czas na bieganie, rower, rolki czy gry zespołowe. Zimą dużo kalorii spala się na stoku. Nieważne czy wybierzemy narty, czy snowborad.

Trening obwodowy

Jest to trening siłowy, który wykonuje się na ogół na siłowni. Składa się z kilku ćwiczeń (przeważnie 6-10), które wykonuje się w określonej kolejności po sobie. w zależności od stopnia zaawansowania można wykonać jedną lub kilka serii, angażując co chwilę inne mięśnie. Przyspieszamy spalanie tkanki tłuszczowej.

Taniec

Osobom, które nie lubią tradycyjnego treningu zaleca się połączenie ruchu z zabawą. Taniec w rytmie ulubionej muzyki to świetna zabawa. Czas mija przyjemnie, a kilogramy niemal same lecą w dół.

Podczas odchudzania każdy rodzaj aktywności fizycznej się liczy. Są sporty, które pomogą nam szybciej zrzucić zbędne kilogramy. Nieważne, na jaką aktywność się zdecydujemy, zawsze należy pamiętać o prawidłowej diecie. Jeśli nie zmienimy swoich nawyków żywieniowych, to nawet największy wysiłek fizyczny nie pomoże nam schudnąć. Należy pamiętać o zdrowym i racjonalnym odżywianiu. Ważne jest również uzupełnianie płynów na bieżąco, najlepiej za pomocą wody źródlanej lub mineralnej. Jeśli mamy wątpliwości co do naszego żywienia czy ćwiczeń, zawsze można skonsultować się z dietetykiem i trenerem personalnym.