W ostatnich latach, coraz większą popularność na weselach zdobywa moda na organizację specjalnego stoiska ze słodyczami. Do stworzenia fantazyjnego kącika ze słodyczami możemy wynająć profesjonalną firmę, ale w dużym stopniu będziemy w stanie zająć się tym również sami. Wiele zależy od naszego budżetu i oczekiwań, ale nawet podstawowy słodki kącik będzie dużą atrakcją dla dzieci i dorosłych.

Profesjonalna firma

Wynajęcie profesjonalnej firmy, która zorganizuje dla nas weselny candy bar to najlepsza opcja dla osób, które są zbyt zabiegane lub po prostu nie czują się na siłach, aby zająć się tym samodzielnie. Koszt całego przedsięwzięcia ma dużą rozpiętość. Podstawowy candy bar na wesele zazwyczaj kosztuje poniżej tysiąca złotych. Górną granicę cenową ciężko określić, ale kwoty ekskluzywnych słodkich stołów osiągają czasem pułap czterech czy pięciu tysięcy złotych. Nie ulega wątpliwości, że koszt candy baru zależy przede wszystkim od naszych wymagań oraz liczby zaproszonych gości.

candy bar na weseleSamodzielna organizacja candy baru

Candy bar na wesele możemy przygotować również sami. Ma to tę niewątpliwą zaletę, że mamy w tym przypadku całkowitą kontrolę nad jego ostatecznym wyglądem. Aby zorganizować słodki stół, musimy zastanowić się jakie łakocie chcielibyśmy na nim umieścić oraz w jakiej aranżacji. Ważnym punktem jest wybór koloru przewodniego, ponieważ nieprzemyślany misz masz może nas rozczarować. Najpopularniej wybierane motywy kolorystyczne słodkiego kąciku to biel i róż, chociaż bardziej intensywne kolory tj. żółć, zieleń czy niebieski są także często wybierane. Ciasta i desery do naszego candy baru możemy zamówić w zaufanej cukierni. Warto jednak poprosić wcześniej o próbki, aby upewnić się czy odpowiada nam smak i wygląd zamawianych słodyczy. Kolorowe migdały, cukierki czy ciastka, podobnie jak szklane bomboniery, patery i salaterki możemy zamówić w sklepie internetowym. Zakupione naczynia mogą nam służyć w dalszej przyszłości, ale dla niektórych osób lepszym wyborem może okazać się ich wynajem.

Popularne słodycze do słodkiego kącika

W weselnym candy barze może znaleźć się oczywiście wszystko, co podpowiada nam nasza wyobraźnia. Istnieje jednak kilka popularnych rodzajów słodyczy, nad których wprowadzenie warto się zastanowić. Candy bar na wesele składa się zazwyczaj z pięknie udekorowanych i kolorowych łakoci. Wśród popularnie wybieranych słodyczy możemy wymienić przede wszystkim babeczki, praliny, żelki, bezy, tartaletki i musy. Na słodkim stole znajdzie się również miejsce na owoce, chociaż należy zwrócić uwagę na ich dopasowanie do jego ogólnej kolorystyki. Elementem, który bardzo wpływa na atrakcyjności candy baru jest czekoladowa fontanna. Czekolada w fontannie ma zazwyczaj tradycyjny, brązowy kolor, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać w tym celu również barwioną białą czekoladę.