Przedłużanie rzęs to zabieg kosmetyczny wymagający bardzo dużej precyzji. Konieczne jest tu nauczenie się konkretnych ruchów podczas pracy. Panie uczące się dopiero zawodu kosmetyczki praktycznych umiejętności nie powinny zdobywać od razu na człowieku. Lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest tu wykorzystanie główki treningowej.

Zalety korzystania z główki treningowej

Osobie uczącej się dopiero zawodu kosmetyczki praca na żywej modelce może być bardzo stresująca. W takiej sytuacji nietrudno jest o błąd. Stres ten wyeliminować może główka treningowa do przedłużania rzęs. Jeśli kursantce zadrży ręka, popełni jakiś błąd to jeśli zdarzy się to na główce treningowej to nic złego się nie stanie. Główki treningowe wykorzystywane są do trenowania wielu elementów. Mowa tu choćby o ćwiczeniu precyzji, metod aplikacji, eliminacji błędów czy o trenowaniu czasu pracy. Początkującej stylistce rzęs ich aplikacja często zajmuje nawet 3 godziny. Dla klientek salonów kosmetycznych to zdecydowanie za długo. Główka treningowa pozwala na ćwiczenia bez ograniczeń czasowych. Dzięki temu kursantka może uczyć się przedłużania rzęs we własnym tempie i wraz z czasem robić w tym zakresie postępy. Co ważne, główka treningowa do przedłużania rzęs ma rozmiar taki sam jak rozmiar głowy żywego człowieka. Dlatego trening odzwierciedla rzeczywiste warunki.

Główka treningowa do przedłużania rzęs – dlaczego warto ją mieć?Przejście z główki treningowej na modelkę

Celem ćwiczeń na główce treningowej jest opanowanie konkretnych umiejętności. Poza panowaniem nad stresem kursantka musi opanować takie elementy jak zabezpieczenie dolnych rzęs, prawidłowa aplikacja kleju czy po prostu umiejętność przyklejania rzęs. Dopiero po opanowaniu tych elementów początkująca stylistka rzęs może przejść z główki treningowej do pracy z żywą modelką. Ważne jest także tempo pracy. Nie może być zbyt długie. Dopiero kiedy kursantka zacznie wykonywać zabieg na główce w optymalnym czasie to będzie mogła rozpocząć pracę z klientkami salonu.

Rodzaje główek treningowych

Na rynku dostępne są różne główki treningowe. Główka treningowa do przedłużania rzęs może być z wymiennymi oczami lub nie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup główki treningowej z możliwością wymiany oczu. Dzięki temu, że oczy można wymieniać to główka jest wielokrotnego użytku. Oczywiście w przypadku tradycyjnej główki treningowej też tak jest. Jednak dzięki wymianie oczu kursantka może uczyć się przedłużania rzęs na oczach, na których nie ma żadnych pozostałości po poprzednich ćwiczeniach. Taki trening jest efektywniejszy.