Aromaterapia.. Każdy o niej słyszał, nie każdy jednak wie, jakie właściwości mają poszczególne olejki eteryczne. A jest ich sporo, bo olejki stosuje się w różnych sytuacjach. Na przykład leczniczo – zastosowanie najbardziej popularne i szczególnie lubiane przez rodziców. 
Stosuje się je w tym celu od lat, właściwie trudno określić konkretną datę, jednak pewne jest, że znane były już w starożytności – na przykład w Grecji czy w Indiach. W przypadku dzieci, można je stosować zaraz po tym, gdy ukończą drugi rok życia – o ile oczywiście, nie ma żadnych przeciwwskazań. A kiedy olejki eteryczne mogą przynieść ulgę?
Na przykład przy napadzie ostrego kaszlu. Wystarczy zaopatrzyć się w takiej sytuacji w dość głęboki talerz, na którym umieścimy kilka kropli olejku z drzewa herbacianego, w połączeniu z anyżem oraz jedną kropelkę olejku cytrynowego. Idealne połączenie, które przyniesie zamierzony rezultat, jeżeli maluch będzie robił sobie tego rodzaju inhalacje dwa razy dziennie, wdychając olejki przez pięć do dziesięciu minut za każdym kolejnym razem. 
Olejki eteryczne pomagają również na ból gardła, niestrawność, a nawet na oparzenia słoneczne. Można nimi leczyć bezsenność, a także wspomagać się nimi przy zaburzeniach koncentracji. To naturalny, i skuteczny lek, który powinien znaleźć się w każdej, domowej apteczce.